Başvuruya Hazırım

  • Erasmus Staj Başvurunuzu yapmadan önce ERASMUS+ STAJ HAREKETLİLİĞİ KILAVUZUNU mutlaka okuyunuz. Nasıl başvuracağınıza dair detaylı bilgiye kılavuzdan ulaşabilirsiniz. Kılavuzda mevcut başvuru için gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvuru tarihleri arasında erasmus@alanya.edu.tr adresine belgelerinizi gönderiniz. E-posta nın eklerine belgeleri ekledikten sonra Konu/Subject kısmına "Erasmus Staj Başvurusu/Adınız Soyadınız" yazınız. Akabinde size başvuru onay maili gelecektir. 2 gün içerisinde onay maili gelmemişse tarafımıza ulaşınız. Erasmus+ Staj Hareketliliğine hak kazanmanız halinde ofisimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Akabinde karşı kuruma bir onay mektubu (letter of confirmation) göndereceğiz.

 

Başvuru Sistemi ve Başvuru Dönemleri

 

  • Erasmus Staj Başvuruları e-posta yolu ile alınmaktadır. Kılavuzda belirtilen belgeleri tarafımıza eksiksiz bir şekilde e-posta yolu ile göndermelisiniz.
  • Başvurular her yılın Mart ayında başlar. Sitemizin duyurular kısmında kontenjanlar bildirilir.
  • Mart ayının 1. ve 2. haftası ilk başvuru periyodudur. Bu dönemde gerekli belgeleri ofisimize gönderenler arasından sıralama yapılır ve kazananlar duyurulur.
  • Mart ayının 3. ve 4 haftası ikinci başvuru periyodudur. Kalan kontenjan bilgisi sitemizin duyurular kısmında bildirilir. Bu dönemde gerekli belgeleri ofisimize gönderenler arasından sıralama yapılır ve kazananlar duyurulur.
  • Başvuru süreci kontenjanımız kalmayana kadar Nisan ayının 1. ve 2. haftası, 3. ve 4. haftası, Mayıs ayının 1. ve 2. haftası, 3. ve 4. haftasına kadar tekrarlanır.
Eski Site