DÖNDÜKTEN SONRA YAPILACAKLAR

 

DÖNDÜKTEN SONRA YAPILACAKLAR

ALKÜ’ye döndüğünüzde yanınızda olması gereken bazı belgeler vardır. Bu belgeler ALKÜ’ye kayıt işlemleriniz ve hibenizin %20 lik son taksitini alabilmeniz için gereklidir. Bu belgeler; 

1- Confirmation of Arrival and Departure (Karşı Kurum İmzalı ve Mühürlü)

Bu belgeyi Uluslararası İlişkiler Ofisine elden teslim etmelisiniz.

2- Transkript (Karşı kurumda aldığınız dersleri gösteren onaylı belge, orijinal ve imzalı olmalıdır.)

Transkriptiniz ile birlikte birim koordinatörünüze ulaşmalısınız. Birim koordinatörü sizi öğrenci işlerine derslerinizin işlenmesi ve kaydınızın yapılması için yönlendirecektir.

3- Katılım Sertifikası (Karşı Kurum sonra göndereceğini söyleyebilir. Confirmation of Arrival and Departure belgeniz bu durumda ALKÜ deki işlemleriniz için yeterli olacaktır.)

4-Online rapor formu / Mobility Tool Anketi

Tüm belgelerinizi teslim ettikten sonra bilgileriniz ofisimiz tarafından Mobiity Tool+ veri tabanına işlenecektir. Dönüş işlemleriniz sırasında mailinize elektronik bir rapor formu gelecektir. Bu rapor formu tarafınızdan doldurulmadan nihai ödemeler gerçekleştirilmeyecektir. 

5- Çevirimiçi dil sınavı (OLS) : Faaliyetlerini tamamlayan öğrencilerin OLS sistemi üzerinden dil sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Bunun için otomatik bir mail alacaksınız. Sınav ile ilgili herhangi bir belgenin ofise getirilmesine gerek yoktur. Sınavdaki başarınız herhangi bir konuda belirleyici değildir.  Sınav tamamlanmadan ikinci ödemeler gerçekleştirilmeyecektir.

 

 

 

 

Eski Site