ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMI 2017-2018 AKADEMİK YILI ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİ SEÇMELERİ

 

ERASMUS PLUS  DEĞİŞİM PROGRAMI 2017-2018 AKADEMİK YILI ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİ SEÇMELERİ

 

2017- 2018 Akademik Yılı için, Erasmus Öğrenim Hareketliliğiyle yurtdışında öğrenim görmek isteyen fakülte ve enstitü öğrencileri, başvuru şartlarını sağlamak koşuluyla anlaşmalı üniversitelerimize gönderilecektir.

Erasmus Başvurusu yapacak lisans öğrencilerinin 24 ŞUBAT 2017- 10 MART 2017  tarihleri arasında  Başvuru Formunu (Tıklayınız)  kimlik fotokopilerinitranskriptlerini  ve yabancı dil belgelerini, dosya halinde  kayıtlı olduğu bölümün Erasmus Bölüm Koordinatörü'ne (Tıklayınız), lisansüstü öğrencilerin de ilgili tarihlerde belirtilen belgeleri kayıtlı olduğu enstitünün Enstitü Erasmus Koordinatörü'ne (Tıklayınız) teslim etmeleri gerekmektedir. 

Erasmus Hareketliliğine başvurmak isteyen adaylar YDS, ÜDS, KPDS, TOEFL ve ALKÜ Yabancı Dil Sınavlarından birinden en az 50 puan düzeyinde dil notuna ve aşağıda belirtilen akademik not ortalamalarına sahip olmak zorundadır. Yabancı Dil sınav sonucu 50’ nin altında olan başvurular bölüm koordinatörleri tarafından kabul edilmeyecektir.

Erasmus Bölüm Koordinatörlerinin  17 Mart 2017 tarihine kadar kendilerine başvuru yapan öğrencilerin evraklarını ilgili  Fakülte Koordinatörüne (Tıklayınız) ulaştırmaları gerekmektedir.

Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Başvuru Şartları:

Lisans öğrencileri için en az 2.20/4.0 genel ortalamaya (2016-2017 güz dönemi dahil) sahip olmak,

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri için en az 2.50/4.00 not ortalamasına (2016-2017 güz dönemi dahil) sahip olmak.

Erasmus Öğrenim Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:                                              

-  Fotograflı Erasmus Başvuru Formu 

-  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

-  Transkript

-  Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi Fotokopisi (En az 50 puan)

ALKÜ YDS sınav sonucuna sahip olan öğrencilerin yabancı dil sınav sonuç belgesi getirmelerine gerek yoktur.Diğer kategorideki  YDS, ÜDS, KPDS, TOEFL sonuçları ile başvuru yapacak adayların yabancı dil sınav sonuçları başvuru dosyasında bulunmalıdır.  

Değerlendirme Ölçütleri: 

 % 50 Dil Sınav Notu  % 50 Genel Not Ortalaması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrenciler Başvuru evraklarını doldururken tercih yapacakları üniversiteyi  Anlaşmalı Üniversiteler (Tıklayınız) listesinden seçebilirler.

İmza aşamasında olan anlaşmalarımız mevcut olduğu için, anlaşması olmayan bölümlerin öğrencileri de başvurabilecektir.

Erasmus başvuru sonuçları ve diğer duyurular Uluslararası İlişkiler Ofisi web sayfasından ve üniversitemiz ana sayfasından takip edilmelidir. 

Not: 2017-2018 akademik yılında tıp fakültesi ve önlisans programları kapsamında değişim gerçekleştirilmeyecektir.

Eski Site